Jakie produkty jeść, aby być zdrowym?

Niewiele osób ma świadomość, jakie produkty powinny spożywać, aby ich samopoczucie było zdecydowanie najlepsze. W związku z tym warto zasugerować się przede wszystkim nową piramidą żywieniową, która została opracowana w 2016 roku przez dietetyków. Okazuje się, iż najważniejsza jest aktywność fizyczna, a dopiero na drugim miejscu plasuje się odpowiednia dieta.

W zdrowej diecie powinny przeważać warzywa i owoce, których powinno być zdecydowanie najwięcej. Powinny one występować w proporcjach odpowiednio 75% i 25%, dzięki czemu nie będzie ryzyka zakwaszenia organizmu. Warto zadbać oto, aby w diecie występowało wiele produktów zbożowych, mleko, a także zróżnicowane mięso, ryby oraz tłuszcze. Ważnym elementem diety powinno być spożywanie dużej ilości wody – co najmniej 2-2,5 litra dziennie.

Eksperci sugerują, aby wprowadzać dietę „krok po kroku”, ponieważ inne rozwiązanie może nie przynieść oczekiwanych skutków. Rekomendowanym rozwiązaniem w przypadku chęci zrzucenia zbędnych kilogramów jest spożywanie 1 lub 2 dni w tygodniu wyłącznie płynów, co doprowadzi do skurczenia się żołądka.