Przygotuj zdrowe śniadanie z masłem orzechowym

Zdrowe i pożywne śniadanie w momencie, gdy nie mamy czasu na przygotowanie czegoś szczególnie treściwego, wcale nie musi składać się z wielu produktów. Wystarczy, aby zyskać energię do pracy użyć do przygotowania śniadania masło orzechowe. Orzechy zawierają białko oraz witaminy E i B, jak również kwas foliowy i wiele innych cennych składników.

Jedna łyżka masła to spora dawka energii. W kuchni amerykańskiej i holenderskiej masło z orzechów zajmuje stale wysokie miejsce. Swoje zastosowanie znajduje nie tylko do kanapek, ale także do wypieków. Jeśli tylko nie jesteśmy uczuleni na orzechy, masło to powinniśmy spożywać jak najczęściej. Ograniczy ono chęci sięgania po niezdrowe przekąski z racji tego, iż doskonale likwiduje głód i chęci na słodycze.

Znane jest również pod nazwą peanut butter. Warto wiedzieć, że tylko masło bez dodatków soli, cukru i innych tłuszczy niż jego naturalny jest najlepszy i najbardziej wartościowy dla organizmu. W zdrowej diecie nie ma miejsca dla szkodliwych składników i tych, które powodują zbędne kilogramy.